ZOTAC ZBOX PRO CI329 nano (Barebone) [Refurbished]
Special Price
$89.99
Regular Price
$149.99
In stock
SKU
ZP-CI329NANO-BU (R)
Uniqueness defines this high performance and versatile platform. With an Intel Celeron N4100 processor at its core, the ZBOX PRO CI329 nano puts the incredible power of Intel UHD Graphics in your projects, boosting efficiency for those resource intensive applications. It powers everything from research labs to Ultra HD Digital Signage showcases. The fanless design enables this unit to be installed even at the most sound sensitive location and there is an array of connectivity options including HDMI, DisplayPort, VGA, RS-232 serial port, USB 3.0 ports, and Dual Gigabit Ethernet.
**Please note: the item will be shipped in a generic box and includes 1 antenna and 1 power adapter.
| Processor | Intel Celeron N4100 (quad-core 1.1GHz up to 2.4GHz, 4MB cache) |
|---|---|
| Chipset | Intel |
| System Memory | 2x DDR4-2400MHz dual-channel SO-DIMM slots, up to 8GB |
| Graphics Engine | Intel UHD Graphics 600 (Integrated) |
| Video Output | |
| Mass Storage | 1x 2.5-inch SATA 6.0 Gb/s HDD/SSD bay |
| M.2 | 1x M.2 2242/2260 key-M socket for SATA SSD |
| Card Reader | SD/SDHC/SDXC card reader |
| Audio | 3.5mm Stereo out & Microphone combo |
| USB Port | 3x USB 3.0, 1x USB 3.0 Type-C |
| LAN | Dual 10/100/1000 Mbps Ethernet |
| Antenna | SMA WIFI antenna socket |
| WiFi | IEEE 802.11ac/a/b/g/n WIFI |
| Legacy I/O | RS-232 serial port |
| Power Supply | DC 19V/40W |
| Cooling System | Passive cooling |
| Kensington Lock | Yes |
| ZBOX Dimensions | 160mm x 126.7mm x 58.7mm (6.30in x 4.99in x 2.31in) |
| Supported OS | Microsoft Windows 10, Ubuntu 16.04 LTS |
Write Your Own Review